Problem z przetwornikami

Witam 🙂 mam taki problem ,że jak podłączę gitarę do porządnego pieca to
podczas gry gitara strasznie „pierdzi” i nie wiem z czego to wynika czy z
pickapów czy z czegoś innego. I co w takiej sytuacji zrobić jeżeli to
pickupy nawalają ?

Czy mam problem z pickupami, jeśli podłączę gitarę do dobrego pieca i zaczynam grać, a gitara zaczyna dziwnie brzmieć i nie wiem, co jest tego przyczyną?
Co może być przyczyną pisków i szumów, które słychać w gitarze podczas grania na dobrym wzmacniaczu?
Jakie kroki podjąć, jeśli moje pickupy zaczynają się psuć i nie wiem, co z tym zrobić?
Czy to możliwe, że moje problemy z brzmieniem gitary wynikają z błędów w pickupach?
Co zrobić, kiedy podczas gry na gitarze z podłączonym porządnym piecem, dochodzi do zakłóceń w brzmieniu i nie wiadomo, skąd się to bierze?
Czy istnieją jakieś sprawdzone sposoby na sprawdzenie, czy to naprawdę pickupy są winne moim problemom z brzmieniem gitary przy połączeniu z dobrym wzmacniaczem?
Co zrobić, jeśli podczas grania na gitarze pojawiają się denerwujące szumy i trzaski, a podejrzewam, że winne są pickupy?
Jakie są sygnały, które oznaczają, że pickupy w gitarze są w złym stanie i konieczna jest ich wymiana?
Co zrobić, żeby poprawić brzmienie gitary, gdy pomimo podłączenia do dobrego pieca, dźwięk jest słaby i trzeszczy?
Czy warto próbować naprawić pickupy w gitare, czy lepiej od razu wymienić na nowe?

Podziel się swoją opinią
piotrek56521
piotrek56521
Artykuły: 0

2 komentarze

  1. Patrzyłeś na innym wzmaku? Jezeli aktyw to sprawdzaleś baterie czy nie
    siada? A może pierdzenie wzmacnia się przy regulowaniu ktoregoś z
    potencjometrów?

  2. @piotrek56521: Witam 🙂 mam taki problem ,że jak podłączę gitarę do porządnego pieca to podczas gry gitara strasznie „pierdzi”

    Skoro podłączasz do porządnego pieca to wcześniej grałeś na jakimś
    małym kiepskim combie? Możliwe, że jak teraz podłączasz się do
    wzmacniacza to zbyt mocno rozkręcasz potencjometr GAIN w celu zwiększenia
    głośności. zamiast VOLUME… niby idiotyz, ale warto sprawdzić 😉 Możliwe
    też, że bateria do wymiany o ile to jest gitara aktywna. Szwagier ma combo
    ORANGE i też mu pierdzi pomimo tego, że to nowy sprzzęt bo załącza się
    jakiś wbudowany limiter, więc spróbuj podpiąć się do czegoś innego.

Możliwość komentowania została wyłączona.