Yamaha rbx 374 – problem z siłą sygnału

Cześć,

mam problem z rbx-em. Jak wpięta jest do pieca i sporo ukręcone na gain – gra
normalnie.

Ale jak wepnę do tunera, komputera czy pod HiFi – nie słychać nic.

Zmieniłem baterię (słyszałem że problem może być tu pogrzebany) i dalej
nic.

Jakiś pomysł?

Mam problem z siłą sygnału na moim basie Yamaha RBX 37 Co mogę zrobić, aby poprawić to zagadnienie?
Co robić, kiedy mój bass Yamaha RBX 374 ma problem z siłą sygnału i nie mogę go usłyszeć podłączając do tunerów, komputerów czy pod HiFi?
Czy zdarzyło Ci się, że Twój bas Yamaha RBX 374 miał problem z siłą sygnału i nie umiałeś go rozwiązać, mimo zmiany baterii i korzystania z różnych urządzeń?
Co jest przyczyną problemów z siłą sygnału na basie Yamaha RBX 374?
Jakie kroki należy podjąć, aby rozwiązać problem z siłą sygnału na basie Yamaha RBX 374?
Czy ktoś z Was miał kiedykolwiek problem z siłą sygnału na basie Yamaha RBX 374 i udało mu się to rozwiązać?
Czy istnieją sposoby, aby poprawić siłę sygnału wydającą się zniknąć z basa Yamaha RBX 374 podczas podłączania do tunerów, komputerów czy pod HiFi?
Jak reagować, kiedy nasz bas Yamaha RBX 374 traci siłę sygnału po podłączeniu do tunerów, komputerów czy pod HiFi?
Czy wiesz, co może być przyczyną braku siły sygnału na Twoim basie Yamaha RBX 374 i jakie kroki należy podjąć, aby to naprawić?
Jakie urządzenia najlepiej używać, aby uniknąć problemów z siłą sygnału na basie Yamaha RBX 374, poza piecem gitarowym?

Podziel się swoją opinią

3 komentarze

  1. Wszystkie kabelki w basie dobrze polutowane?

    Na ile musisz rozkręcić ten gain?

  2. Gain na 3/4 odkręcony

    Czy kable polutowane – nie wiem. Jestem nowy w świecie low-end więc szukam
    podpowiedzi, co sprawdzić. Jeżeli to kwestia lutów to chyba dzisiaj
    rozkręcę gitarę.

  3. Rozkręcanie gainu na 3/4 w tranzystorowym wzmacniaczu to naprawdę dużo.
    Gitara musi dawać bardzo niski sygnał. Albo coś w elektronice siedzi
    (zacząłbym od sprawdzenia polutowania kabli), albo pickupy masz do oporu
    wkręcone w deskę.

Możliwość komentowania została wyłączona.