Regulowany podstawek

Zastanawiasz się nad instalacją regulowanego podstawka w swoim kontrabasie? Jest to rozwiązanie ciekawe dla muzyków, którzy pragną większej kontroli nad instrumentem, szczególnie w kontekście klasyki i rozrywki.

WItam, posiadam kontrabas 3/4 i zastanawiam się nad zrobieniem w nim regulowanego podstawka. Bas służy do klasyki i rozrywki, dlateg regulowany podstawek a nie obniżenie strun na stałe. Tu pojawia się pytanko czy ktoś z was robił może taki podstawek u lutnika? Podstawek który mam jest dobry chodzi i zamontowanie do niego śrub. Interesują mnie koszta takiej operacji (jak zwykle najważniejsza kwestia), a także czy lepiej przerabiać podstawek czy kupić nowy już regulowany? Ew. jakie śruby, metale czy raczej drewno (np. bukszpan) i ostatnie pytanko czy znacie również lutnika który potrafi zrobić to dobrze, najlepiej wielkopolska, okolice Poznań, Wrocław, Kalisz, Łódź 🙂 Wrzuciłem to tutaj, nie do lutnictwa bo chodzi mi też o doświadczenie kontrabasistów w tej kwestii, jeśli powinno być w lutnictwie, to przepraszam 🙂

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad zrobieniem regulowanego podstawka dla swojego kontrabasu 3/4?
Czy jesteś basistą i używasz swojego instrumentu do grania muzyki klasycznej i rozrywkowej?
Czy widziałeś kiedykolwiek regulowany podstawek do kontrabasu?
Czy wiesz, czy jest tutaj ktoś, kto miałby doświadczenie w robieniu regulowanego podstawka dla kontrabasu?
Czy wiesz, ile kosztowałoby zrobienie regulowanego podstawka dla kontrabasu?
Czy wolisz przerobić podstawek, który już masz, czy kupić nowy, już regulowany?
Czy myślałeś o tym, jakie materiały należy użyć do zrobienia regulowanego podstawka?
Czy znasz jakiegoś dobrego lutnika, który mógłby zrobić regulowany podstawek dla twojego kontrabasu?
Czy jesteś z okolic Wielkopolski, Poznania, Wrocławia, Kalisza lub Łodzi?
Czy masz jakieś doświadczenie w robieniu lub korzystaniu z regulowanego podstawka dla kontrabasu?

Podziel się swoją opinią