Krótka wnęka przy śrubie regulacji gryfu – nie mogę regulować.

Zakupiłem basówkę Morris Grand Bass, japończyk przynajmniej 30-letni.

Najpierw może link do zdjęć problemu:
Jak widać na zdjęciach wnęka przy śrubie regulacyjnej jest dosyć krótka.
Standardowy klucz po prostu nie wchodzi (chyba, że pod kątem, ale wtedy nie
wchodzi w samą nakładkę śruby regulacyjnej). Byłem w kilku sklepach
budowlano-remontowych, ale z tego co widziałem wszędzie klucze mają
standardowy rozmiar.

Spotkał się ktoś z Was wcześniej z takim problemem?

Jedyne, co na razie mogę wykombinować, to przycięcie samego klucza, ale
posiadam tylko ręczną piłkę do metalu i obawiam się, że równo mi to nie
wyjdzie.

Co mam zrobić, jeśli nie mogę regulować wnęki przy śrubie regulacji gryfu w moim basie Morris Grand Bass?
Czy ktoś miał podobny problem z krótką wnęką przy śrubie regulacyjnej w basie Morris Grand Bass?
Jakie narzędzia mogę użyć do regulowania krótkiej wnęki przy śrubie regulacyjnej w moim basie Morris Grand Bass?
Czy istnieją specjalne klucze przeznaczone do regulacji krótkiej wnęki przy śrubie w basie Morris Grand Bass?
Co robić, jeśli standardowy klucz nie wchodzi w krótką wnękę przy śrubie regulacyjnej w moim basie Morris Grand Bass?
Jak zwiększyć długość wnęki przy śrubie regulacyjnej w moim basie Morris Grand Bass?
Czy istnieją inne sposoby regulacji gryfu w moim basie Morris Grand Bass, jeśli krótka wnęka przy śrubie regulacyjnej nie działa?
Czy ktoś może polecić sklep, który sprzedaje klucze o nietypowych rozmiarach do regulacji wnęki przy śrubie w basie Morris Grand Bass?
Jakie mogą być skutki nieprawidłowego regulowania krótkiej wnęki przy śrubie regulacyjnej w moim basie Morris Grand Bass?
Czy jest to częsty problem w bassach Morris Grand Bass i jak sobie z nim radzicie?

Podziel się swoją opinią
szalejot
szalejot
Artykuły: 4

3 komentarze

  1. Miałem ten sam problem.Ręczna piłka do metalu i było po kłopocie;-)

    Obetnij to.To za cienki klucz żeby spieprzyć a jeśli nawet to pilnikiem
    sobie wyrównasz.

  2. Widze ze to odkrecany gryf wiec po prostu go odkrec, a jak nie ot jak kolega
    mowi – pilka i obciac imbusa.

Możliwość komentowania została wyłączona.