Yamaha RBX375 – kilka pytań.

Posiadając Yamahę RBX375 od dwóch lat, napotkałem problemy z przełączaniem przystawek oraz twardością strun. Próbuje znaleźć rozwiązania, aby poprawić komfort gry i brzmienie instrumentu.

Witam. Od prawie dwóch lat jestem w posiadaniu tego wiosła, jednak dalej nie możemy się dogadać. Przyznaję że kupiłem ją pod wpływem chwilowego zapału, jednak teraz angażuję się w grę coraz bardziej i mam kilka problemów. Jak ogólnie wiadomo gitara posiada dwa humuckery, jednak niedawno zauważyłem że coś jest nie tak. Jeden potencjometr (zaznaczony na zdjęciu) powinien odpowiadać za przełączanie się między przystawkami. Kiedy jest maksymalnie wychylony w lewo (perspektywa tak jak na zdjęciu) to działa tylko przystawka bliżej mostka, a w drugim wypadku gitara gaśnie. Czy jest może być to problem z elektroniką? Mam jeszcze trochę czasu żeby rozwiązać ten problem (zostały około dwa miesiące gwarancji) i chciałem poradzić się kogoś kto ma większe pojęcie. Druga sprawa. Miałem okazję grać na innej Yamaha (4 strings) i zdecydowanie była dużo miększa. Jak mogę „zmiękczyć” swoją? Pozdrawiam Wojtek.

Czy posiadasz Yamaha RBX375?
Jak długo jesteś właścicielem tej gitary basowej?
Czy masz problemy z grą na tym instrumencie?
Czy zauważyłeś, że jeden z potencjometrów nie działa poprawnie na Twojej gitarze?
Co się dzieje, kiedy wychylisz go maksymalnie w lewo?
Czy myślisz, że jest to problem z elektroniką gitary?
Czy masz jeszcze czas, żeby rozwiązać problem, przed upływem gwarancji?
Czy szukasz pomocy w rozwiązaniu problemu z kimś, kto ma większą wiedzę na ten temat?
Czy doświadczyłeś różnic w grze na innej Yamaha?
Czy masz jakiś pomysł, jak zmiękczyć swoją gitarę basową Yamaha RBX375?

Podziel się swoją opinią

5 komentarzy

  1. Na innej tego samego modelu, czy inny model?

    A co do potencjometrów – ogarnij gdzieś w necie instrukcję do tego basu, tam
    jeden potencjometr jest balansem, drugi volumem.

  2. To była RBX 170 BL. Taka jak tu:

    Co do potencjometrów, to pierwszy od góry jest od głośności, pierwszy od
    lewej wysokie tony, na dole od niskich. Zaznaczony powinien być właśnie od
    balansu.

  3. Przepraszam za double. Internet szwankuje. Jeśli zajrzy tu jakiś moderator to
    proszę o usunięcie tego posta.

  4. Tak kolego, to jest balans między przystawkami, jeśli tylko masz jeszcze
    możliwość, to skorzystaj z gwarancji.

    EDIT: Pisałeś jeszcze o miękkości gitary. Pewnie chodzi Ci o akcję strun.
    Wygoogluj parę poradników, jak ją dobrze ustawić, od czego zacząć i jak
    to robić, żeby efekt był zadowalający.

  5. Jeśli chodzi o akcję strun to nie musisz daleko szukać 😉 proszę o to
    poradnik
    na ten temat z basoofka.net

Możliwość komentowania została wyłączona.