Ibanez SR886 – Nowa Elektronika?

W艂a艣ciciel Ibanez SR886 rozwa偶a wymian臋 ca艂ego aktywnego uk艂adu ze wzgl臋du na problemy z oryginaln膮 elektronik膮. Rozwa偶a u偶ycie preampu Glockenklang 2-band electronic ze wzgl臋du na pozytywne recenzje i przejrzysto艣膰 d藕wi臋ku.

Witam. Wygl膮da na to, 偶e b臋d臋 zmuszony wymieni膰 ca艂y aktywny uk艂ad w Swoim SR886, ale my艣l臋, 偶e warto – bas jest w bardo dobrym stanie, ale stara elektronika by艂a ju偶 lekko „trzepni臋ta” w momencie, kiedy go kupi艂em – sygna艂 na wyj艣ciu by艂 s艂abszy ni偶 w przypadku pasywnych instrument贸w. I st膮d kilka pyta艅: 1. Bas ma (o ile mi wiadomo) aktywne pickupy. Czy to radykalnie zaw臋偶a list臋 mo偶liwych do zamontowania preamp贸w? 2. Jaki preamp polecaliby艣cie do tego basu? Ja rozwa偶a艂em to:
www.thomann.de/pl/glockenklang_2band_electronic.htm Zbiera pochlebne opinie, jest podobnie偶 bardzo transparentny, ma tryb pasywny out-of-the-box. Co o nim s膮dzicie? 3. Do jakiej kwoty waszym zdaniem warto inwestowa膰 w preamp? 4. Czy mo偶na tak zlutowa膰 tego Glockenklanga, 偶eby poci膮gni臋cie odpowiedniego potencjometru od艂膮cza艂o preamp, ale wci膮偶 powodowa艂o dostarczanie pr膮du bezpo艣rednio do aktywnych pickup贸w? Poni偶ej link do strony z archwalnego katalogu Ibaneza, w kt贸rej jest specyfikacja tego basu:
www.ibanez.co.jp/anniversary/expansion.php?cat_id=190&now=16 Thx wszystkim za odpowiedzi:

Czy w moim basie Ibanez SR886 s膮 aktywne pickupy?
Jaki preamp by艂by odpowiedni do mojego Ibanez SR886?
Jak wysoko powinienem zainwestowa膰 w preamp do mojego basu?
Czy jest spos贸b, aby odlutowa膰 preamp od Glockenklanga w moim basie?
Czy warto wymienia膰 ca艂y uk艂ad elektroniczny w moim Ibanez SR886?
Jaka jest specyfikacja mojego basu Ibanez SR886?
Czy powinienem inwestowa膰 w preamp, je艣li moje pickupy s膮 ju偶 aktywne?
Jaki jest stan mojego basu Ibanez SR886?
Jak膮 opini臋 macie na temat preampu, kt贸ry rozwa偶am do mojego Ibanez SR886?
Czy powinienem zainwestowa膰 w nowy preamp, je艣li sygna艂 na wyj艣ciu mojego basu jest s艂abszy ni偶 w przypadku pasywnych instrument贸w?

Podziel si臋 swoj膮 opini膮