Kombo + kolumna basowa? czy tak mozna?

Witam, jestem posiadaczem TC electronic bg500 210 . Jak nazwa wskazuje posiada
on 2 glośniki 10′ . Moje pytanie jest nastepujące – czy jest jakiś sens
podpiąć przez xlr dodatkowa kolumnę 15′ w celu uzyskania pelniejszego basu?
czy kombos który ma podobno 500 Watt udźwignie to? Potrzebuje więcej dolu do
reggae i zastanawiam się jak obejść system bez wiekszych wydatków!
Pozdrawiam! i dzięki za odpowiedź.

Czy ja jako basista mogę użyć kombo TC electronic bg500 210 z dodatkową kolumną basową 15 cali przez XLR, aby uzyskać pełniejszy dół?
Czy docelowo, jak będę czuł, że moje combo TC electronic bg500 210 nie jest wystarczające, to czy mogę podłączyć do niego dodatkową kolumnę 15 cali?
Czy dodatkowa kolumna 15 cali podłączona przez XLR do mojego kombo TC electronic bg500 210 poprawi moją grę?
Czy jako basista mogę ulepszyć brzmienie mojego kombo TC electronic bg500 210 poprzez dodanie basowej kolumny 15 cali?
Myślę o podłączeniu dodatkowej kolumny 15 cali do mojego basowego kombo TC electronic bg500 210, czy jest to rozsądne?
Jakie są moje możliwości ulepszenia brzmienia mojego kombo TC electronic bg500 210 jako basisty, i czy dodatkowa kolumna basowa 15 cali jest dobrym rozwiązaniem?
Czy jest ktoś, kto podłączył dodatkową kolumnę 15 cali do kombo TC electronic bg500 210 i uzyskał lepsze brzmienie basu?
Czy dodatkowa kolumna basowa 15 cali jest dobrym sposobem na uzyskanie lepszego dźwięku jako basista, i czy mogę ją podłączyć do mojego combo TC electronic bg500 210?
Czy podłączenie dodatkowej kolumny basowej 15 cali do mojego kombo TC electronic bg500 210 poprawi obszar dolnego basu w moim graniu?
Czy jest sens podłączać dodatkową kolumnę basową 15 cali do mojego kombo TC electronic bg500 210, jeśli chcę uzyskać lepsze brzmienie bassu w reggae?

Podziel się swoją opinią
PeYs1992
PeYs1992
Artykuły: 1

4 komentarze

  1. allegro.pl/kolumna-basowa-1×18-voice-made-in-england-i3070448610.html
    np. coś takiego.

  2. Jezeli te głośniki w combo sa 16ohmowe a amp daje 500W w 4ohm mozesz dodatkowa
    kolumnę podłączyć. Jezeli sa 8 omowe to nie. Trzeba wymienic 10„ na 16ohm i
    wtedy mzona bawić się dostawkami.

    A poza tym kto kupuje 2×10 do garnia reggae 🙂

    Ta 18„ z linku nie ma żadnych pozytywów poza cena. 100W dla 18„ to troszke
    masakra Qts będzie na poziomie 1,5 albo nawet wyzej. Obudowa zamknięta
    wyłącznie. Stare głosniki miały małe cewki toteż łatwo się je upalało.
    Trzeba czegoś mocniejszego.

  3. Nie da się. Nie masz wyjścia kolumnowego. Przez XLR mógłbyś wypuścić
    sygnał tylko na zewnętrzny mikser. Ew. do tego miksera mógłbyś podpiąć
    jakieś paki na większych głośnikach, po drodze dodając jeszcze końcówkę
    mocy, no ale… bez jaj ;-).

Możliwość komentowania została wyłączona.