squier czy fender[różnice]

witam mam pytanie dotyczące głownie basów firmy squier, a mianowicie czy jest jakaś znacząca różnica między nimi a fenderem oprócz ceny? czy na slapie da się wyciągnąć dźwięk jak u fendera? i przede wszystkim czy są bardziej wadliwe np. czy w trakcie strojenia nie uwali mi mostka? z góry dziękuje za pomoc (jeżeli taki temat był to przepraszam przeszukałem kilka stron w wyszukiwarce i nic takiego nie zauważyłem, jeżeli coś przeoczyłem proszę o link do odpowiedniego tematu) Pozdrawiam!

Czy jako basista zastanawiałeś się nad różnicami między basami firmy squier a fender, oprócz ceny?
Czy uważasz, że na slapie można wyciągnąć taki sam dźwięk jak u fendera na basie squier?
Czy zdarzało Ci się, że mostek na basie squier uszkodził się w trakcie strojenia?
Czy według Ciebie basy firmy squier są bardziej wadliwe niż fender?
Masz może porównanie wadliwości między basami squier a fenderem?
Czy szukając informacji o basach, zwróciłeś uwagę na różnice między squier a fender?
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, jaka jest znacząca różnica między basami squier a fender, z perspektywy basisty?
Czy w swojej grze basowej interesujesz się różnicami pomiędzy squier a fender?
Czy miałaś/eś kiedyś do czynienia z problemami technicznymi basu squier, np. uszkodzonym mostkiem?
Czy możesz polecić wybór między bazami squier a fender na podstawie swoich własnych doświadczeń jako basisty?

Podziel się swoją opinią
Kenpachi
Kenpachi
Artykuły: 0

3 komentarze

  1. Basy Squier to projekty Fender produkowane z gorszych materiałów, z użyciem
    gorszej jakości elementów, gorszą siłą roboczą i gorszą kontrolą
    jakości.

    Od technicznej strony nie będzie tak, że gitara połamie Ci się w rękach,
    ale zwykle będzie gorzej brzmiała (co nie znaczy, że nie ma Squierów lepiej
    brzmiących od Fenderów i vice versa).

  2. Squier to po prostu marka, którą Fender wypełnia segment mniej zamożnego
    klienta. Różnica w cenie niekoniecznie musi być wynikiem gorszych
    materiałów, czy też jakości. Sama marka również kosztuje mniej. Firmy
    przenoszą swoje produkcje do krajów, gdzie jest tańsza siła robocza
    (Meksyk, Indonezia, Chiny). To i tak w gruncie rzeczy są tylko montownie.

    Brzmienie gitary nie zależy od kraju, czy też marki. To kompilacja kilku
    zmiennych zaczynając od drewna po właściwie dobrane przystawki na technice
    grania kończąc nie zapominając o nagłośnieniu i efektach kończąc.

  3. Jezeli chodzi o gitary to roznica jest slyszalna nawet miedzy egzemplarzami
    Fender pochodzacymi z USA i Meksyku. Nawet rodzaj lakieru na body przenosi się
    na brzmienie. Wg mnie lepiej kupić używanego Fender USA niż nowego meksyka.

    Sam przymierzam się teraz do zakupu basu. Ogolnie lubię zabawe instrumentami.
    Rozwazalem zakup Fender ale gdyby jednak mi bas nie podszedl i trzeba było go
    sprzedac bym za dużo kasy stracil a ktoś inny by miał fajny prezent. Dla mnie
    Squier odpada w przedbiegach nawet jako budzetowy bas. Osobiscie twierdze po
    godzinach obsluchiwania roznych kopii Fender precision basu ze najblizszy dla
    mnie z tych tanszych jest esp ltd vintage-204 MN. Jezeli ktoś ma ten instrument
    to prosilbym o komentarz bo chce go zamowic niedlugo.

Możliwość komentowania została wyłączona.