Laney RB6 + paczka

Posiadam wzmacniacz Laney RB6 i zastanawiam si臋 nad rozbudowaniem go o dodatkow膮 paczk臋 g艂o艣nikow膮. Zastanawiam si臋, czy lepsze b臋d膮 dwa g艂o艣niki niskotonowe 8 ohm po 140W, czy jeden 15" g艂o艣nik.

Witam. Jestem w posiadaniu Laneya RB6
www.megamusic.pl/ProdInfo.aspx?prodCode=728 . Z tego co wida膰 ma on
wyj艣cie na paczk臋 (czy tam dodatkowy g艂o艣nik 8ohm), gdy偶 z tego co si臋
orientuj臋 na wbudowanym g艂o艣niku ma 100W, a nie pe艂ne 165. Tak czy siak
jest cholernie g艂o艣ny, jednak偶e korzystaj膮c z wolnego czasu i posiadaniu
jakich艣 tam funduszy chcia艂em sobie tanim kosztem ow膮 paczuszk臋 zmontowa膰,
dla czystej satysfakcji. Pozostaje pytanie, czy wzmacniacz uci膮gn膮艂by
dodatkowo dwa takie:
allegro.pl/g艂o艣nik-niskotonowy-dibeisi-30cm-140w-8ohm-g1201-i2054902172.html
g艂o艣niczki, czy lepiej kupi膰 jeden 15″. Nie znam si臋 za bardzo na tych
zagadnieniach, dlatego prosi艂bym o mo偶liwe szczeg贸艂owe opisanie mi na czym
polega przeliczanie mocy wzmacniacza w stosunku do mocy g艂o艣nik贸w. Nie chc臋
uszkodzi膰 sobie sprz臋tu, to oczywiste ;). Pozdrawiam serdecznie.

Czy mam wzmacniacz Laneya RB6 i chc臋 z艂o偶y膰 paczk臋, czy my艣lisz, 偶e dobrym rozwi膮zaniem by艂oby dodanie dw贸ch niskotonowych g艂o艣nik贸w dibeisi 30cm 140w 8ohm?
Jak my艣lisz, czy m贸j wzmacniacz Laneya RB6 m贸g艂by uci膮gn膮膰 dodatkowo dwa takie g艂o艣niki niskotonowe?
Czy powinienem kupi膰 jeden du偶y g艂o艣nik 15-calowy zamiast dw贸ch mniejszych o mocy 140W i 8ohm, aby unikn膮膰 uszkodzenia mojego wzmacniacza Laneya RB6?
Czy wiesz, jak przelicza膰 moc wzmacniacza w stosunku do mocy g艂o艣nik贸w i czy chcia艂by艣 mi to szczeg贸艂owo opisa膰?
Czy kto艣 mo偶e mi powiedzie膰, czy wzmacniacz Laneya RB6 m贸g艂by znie艣膰 dodatkowo dwa g艂o艣niki niskotonowe dibeisi 30cm 140W 8ohm, czy to by艂oby zbyt du偶o?
Czy kto艣 m贸g艂by mi pom贸c z decyzj膮, czy powinienem kupi膰 jeden du偶y g艂o艣nik 15-calowy czy dwa mniejsze 140W i 8ohm?
Czy wybra膰 jednego 15-calowego g艂o艣nika czy dwa mniejsze o mocy 140W i 8ohm do mojego wzmacniacza Laneya RB6?
Czy kto艣 mo偶e mi pom贸c z wyborem odpowiednich g艂o艣nik贸w do mojego wzmacniacza Laneya RB6?
Czy kto艣 m贸g艂by mi wyja艣ni膰, jak powinienem przeliczy膰 moc wzmacniacza w stosunku do mocy g艂o艣nik贸w, aby unikn膮膰 uszkodzenia sprz臋tu?
Czy m贸g艂by艣 mi doradzi膰, czy powinienem kupi膰 jeden du偶y g艂o艣nik 15-calowy czy dwa mniejsze o mocy 140W i 8ohm do mojego wzmacniacza Laneya RB6?

Podziel si臋 swoj膮 opini膮

Jeden komentarz

  1. 1. Te g艂o艣niki nie nadaj膮 si臋 do gitary basowej. Musz膮 by膰 na sztywnym
    zawieszeniu a nie na takiej piance. Nie wspomn臋 ju偶 偶e musisz mie膰 w sumie
    kolumn臋 na 8 ohm a z dw贸ch takich g艂o艣nik贸w nie ma mowy 偶eby tak
    wysz艂o.

    2. Wzmacniacz uci膮gnie nawet 1000 W bo mu to nie przeszkadza. Wystarczy jak
    g艂o艣niki b臋d膮 mia艂y wi臋ksz膮 moc ni偶 wzmacniacz i nie mniejsz膮 ni偶
    zalecana impedancja i wi臋cej nie potrzeba wiedzie膰.

    3. Podobne tematy ju偶 by艂y 馃檪

Mo偶liwo艣膰 komentowania zosta艂a wy艂膮czona.