szeregowo / równolegle – humby 2 cewkowe [cewki w linii]

Będę niedługo montował Dimarzio 123.

Mam już przełącznik szeregowo/równolegle dla obydwu pickupów (średnio
przydatne ale jest 🙂 )

Przy okazji mogę dołożyć drugi przełącznik i zrobić
szeregowo/równolegle dla każdego pickupa. Problem w tym że cewki
ułożone są w linii, obok siebie – struna będzie drgała tylko nad jednym z
nich – połączenie nie będzie miało znaczenia bo 2-gi i tak będzie
martwy.

Czy słusznie rozumuję?

Czy może zmieni się brzmienie?

Zaznaczam że lutowanie nie jest móją pasją a już upychanie plątaniny kabli
w niewielkiej komorze doprowadza mnie do szału.

Czy powinienem zainstalować pickupy Dimarzio 123 i przełącznik szeregowo/równolegle do mojego basu?
Czy rozważasz dodanie drugiego przełącznika, aby móc korzystać z szeregowo/równoległego ustawienia dla każdego pickupa w moim basie?
Czy mam prawidłowo zrozumianą kwestię połączenia jednej struny z tylko jednym z pickupów, gdy ułożenie cewek jest w linii?
Czy dodanie drugiego przełącznika z jednym pickupem wpłynie na brzmienie mojego basu?
Czy można korzystać z szeregowo/równoległych ustawień, jeśli cewki są ułożone w linii?
Czy jest to trudne do zmontowania dla kogoś, kto nie jest specjalistą w lutowaniu ani układaniu kabli?
Czy wiesz, jakie będą korzyści z dodania szeregowo/równoległego ustawienia dla każdego pickupa w moim basie?
Czy istnieje jakiś inny sposób na uzyskanie pożądanego brzmienia, zamiast dodania kolejnego przełącznika?
Czy istnieje ryzyko uszkodzenia mojego basu podczas instalacji pickupów i przełącznika?
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad aktualizacją swojego sprzętu basowego, aby uzyskać jeszcze lepsze brzmienie?

Podziel się swoją opinią
Mumia_Lenina
Mumia_Lenina
Artykuły: 2

Jeden komentarz

  1. Witam,

    Mógłbym wiedzieć co to za przełącznik i gdzie go ew. dostać? Jakieś
    foto… Sry za ot.

Możliwość komentowania została wyłączona.