Wada fabryczna?! Washburn xb 120

Użytkownik internetowego forum szuka pomocy w sprawie problemu z gitarą basową Washburn xb 120, z którą związany jest pewien losowo odłączający się kabel. Wątpliwości dotyczą bezpieczeństwa gitary oraz właściwego podłączenia kabelka.

Witam!

Mam identyczną gitarę (kolor czerwony) i identyczny problem jak ten opisany w
poniższym linku. Ma ktoś z Was jakiś pomysł co to może być, skąd ten
kabelek? Przylutowałem go wczoraj do środkowego potencjometra, który u mnie
wykazuje delikatną nad-ruchomość (po dokręceniu i tak się „luzuje” więc
operację dokręcania powtarzam często) i stąd pomysł, że mógł zwyczajnie
odpaść przy mocniejszym kręceniu. Nie podłączałem go jeszcze do wzmacniacza-
zrobię to jutro na próbie. I nie wiem cóż począć… Odeśle go chyba do
sklepu (bas zakupiony w guitarcenter.pl… chyba szitu nie sprzedaliby…). Czy
ten źle przylutowany kabel może być niebezpieczny dla gitary?

Proszę o odpowiedź

Acha, który potencjometr to vol a który tone w tym modelu?

Dzięki

www.basowka.pl/dodatkowy-kabel-wada-fabryczna-czy-celowy-t18533.html

Czy mam problem z moją gitarą Washburn xb 120?
Co może być przyczyną problemu z moją gitarą bassową Washburn xb 120?
Czy ktoś z Was ma pomysł, co to może być za problem z moją bassówką Washburn xb 120?
Czy kabel, który źle przylutowałem do środkowego potencjometru może spowodować uszkodzenie mojej gitarowej Washburn xb 120?
Czy ktoś z Was wie, który potencjometr to vol a który tone w mojej gitarze basowej Washburn xb 120?
Czy to wada fabryczna jest winna problemów ze środkowym potencjometrem mojej gitary basowej Washburn xb 120?
Czy odebranie mojej gitary basowej Washburn xb 120 do sklepu jest dobrym pomysłem, aby naprawić jej problem?
Czy problem z moją Washburn xb 120 jest spowodowany odpałką kabelka podczas mocniejszego kręcenia?
Czy można wyrwać kabel z połączenia zamiast go delikatnie odczepić, co skutkowałoby problemami w mojej gitary basowej Washburn xb 120?
Czy ktoś z Was ma jakieś pomysły na rozwiązanie problemu, który mam z moją gitarą basową Washburn xb 120?

Podziel się swoją opinią