Wybór przystawek

Specyfikacja gitary:

korpus – lipa+brzoza

gryf – jednoczęściowy, klon

podstrunnica – palisander

Strój gitary:

Standard C [C1, F1, B1, Es2]

Preferowane brzmienie:

tzw. Szatan, blasty, Benedykt XVI; gitarka ma służyć do grania ciężkich,
ekstremalnych odmian metalu (black, death) – dużo środka; sporo górki;
wyraźny, nie dudniący dół

Dotychczasowe przystawki:

zestaw EMG PJ, brzmienie nie do zniesienia, od początku zastanawiam się nad
wymianą

Pytanie do Basoofkowiczów:

Jakie przystawki mi to zapewnią? Budżet około 400zł, zastanawiałem się
nad Merlinami.

Jakie przystawki polecacie basistom dla gitary o specyfikacji lipa+brzoza, jednoczęściowy gryf z klonu i palisander podstrunnica, stroju Standard C i preferowanym brzmieniu Szatan, blasty, Benedykt XVI?
Co polecacie jako przystawki dla gitary basowej, która będzie służyć do grania ciężkich i ekstremalnych odmian metalu?
Czy możecie polecić jakieś przystawki do gitary o korpusie lipa+brzoza, jednoczęściowym gryfie z klonu i palisandrowej podstrunnicy, stroju Standard C i preferowanym brzmieniu Szatan, blasty, Benedykt XVI?
Jakie przystawki zapewnią mi najlepsze brzmienie dla gitary basowej przeznaczonej do gry ciężkich i ekstremalnych odmian metalu?
Czy moglibyście polecić konkretne przystawki do gitary z korpusu lipa+brzoza, jednoczęściowego gryfu z klonu i palisandrowej podstrunnicy, stroju Standard C i preferowanym brzmieniu Szatan, blasty, Benedykt XVI?
Jakie przystawki będą najlepsze do gitary basowej, która ma służyć do grania ciężkich i ekstremalnych odmian metalu?
Co polecacie jako przystawki dla gitary o specyfikacji lipa+brzoza, jednoczęściowy gryf z klonu i palisander podstrunnica, stroju Standard C i preferowanym brzmieniu Szatan, blasty, Benedykt XVI, które zapewnią dobry środek i sporo góry?
Jaka jest wasza rekomendacja co do przystawek dla gitary basowej, która ma służyć do grania ciężkiego i ekstremalnego metalu?
Co proponujecie jako przystawki do gitary z korpusu lipa+brzoza, jednoczęściowego gryfu z klonu i palisandrowej podstrunnicy, o stroju Standard C i preferowanym brzmieniu Szatan, blasty, Benedykt XVI?
Czy moglibyście polecić przystawki do gitary basowej, które zapewnią dobry, wyraźny i nie dudniący dół, w specyfikacji lipa+brzoza, jednoczęściowy gryf z klonu i palisander podstrunnica, stroju Standard C i preferowanym brzmieniu Szatan, blasty, Benedykt XVI?

Podziel się swoją opinią
Basoofka_NET
Basoofka_NET
Artykuły: 3402

6 komentarzy

  1. Single Merlin mam w swoim basiwie, próbki chyba widziałeś/słyszałeś;)
    Szkoda, że tam siedzi precel bo mógłbyś się też nad singlami SD
    zastanowić. Ale zestaw SD P+S też zda egzamin:)

  2. Mogę tam wstawić P+S, H+S albo S+S. Zastanawiałem się nad singlami Merlina
    jak u Ciebie w basiwie, ale czekam na inne, może lepsze propozycje.

  3. No ja za Merliny dałem dużo przez to, że niewymiarowe były itd. Kastomowy
    rozstaw strun, hebanowe obudowy wielkości humbuckerów, ustalona charakterystyka
    brzmieniowa, widoczne nabiegunniki 😉 400zł na jednego bym wydał pewnie
    jakbym zrezygnował z widocznych nabiegunników;D

  4. No to p+s Merlina lub dwa single z tym, że jeden w obudowie humba;) Humbuckery
    to zło:P

Możliwość komentowania została wyłączona.