Pierwszy 5-strunowy bass na początek do 1000zł

Autor rozważa zakup swojego pierwszego 5-strunowego basu i prosi o radę na forum internetowym. Rozważany model to Cort Action Bass Active V BK dostępny do 1000 zł.

Witajcie. Otóż zakładam ten temat, by zwrócić się do Was o pomoc, bo wierzę, że z pewnością mi pomożecie. Problem mam następujący. Gram na 4-strunowym z półtora roku. Cztery struny to naprawdę wspaniała rzecz, lecz przyjaciele z zespołu oraz ludzie z zewnątrz radzą mi kupić 5-strunowy ( cztery struny + 1 jedna grubsza = więcej dołu). za rok na specjalną okazję otrzymam już porządną gitarę typu Fender itd. Zatem będę musiał się zdecydować na 5 albo 4. Z moją 4-rką mam kilka problemów ( np. rozwalone wejście, wygląd nie jest adekwatny do muzyki jaką gram, trochę za duży (xD))dlatego chciałbym teraz kupić bass 5-strunowy nie tylko w celu zmiany gitary, ale również na test, czy 5-tka mi odpowiada. W moim sklepie muzycznym pojawił się ostatnio taki bass
www.guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/5-strunowe/cort-action-bass-active-v-bk Nie wiem czy kupić akurat ten bass. Kiedy grałem na nim w sklepie, wydawał się wygodny, nieźle brzmiał i posiadał dla mnie dużo zalet wybijających się od mojej 4-rki. Co myślicie o takim bassie na początek? Czy to byłby dobry wybór? Może znacie i polecacie lepsze bassy w cenie do 1000zł? Pozdrawiam serdecznie

Czy powinienem kupić pierwszy 5 strunowy bass do 1000zł na początek?
Czy myślicie, że warto kupić bass 5 strunowy na test, czy 5 tka mi odpowiada?
Jaka jest Wasza opinia na temat bassa strunowe/cort action bass active v bk w cenie do 1000zł?
Czy polecalibyście mi jakiś inny bass w cenie do 1000zł?
Co sądzicie o grze na 5 strunowym basie w porównaniu do 4 strunowego?
Czy warto inwestować w bass 5 strunowy, gdy już jest posiadaczem 4 strunowego?
Jakie są zalety i wady gry na 5 strunowym basie w porównaniu do 4 strunowego?
Jaki model bassa 5 strunowego w cenie do 1000zł polecacie najbardziej?
Czy wystarczy mi pierwszy 5 strunowy bass do 1000zł na początek, czy powinienem zainwestować w coś droższego?
Czy bass strunowe/cort action bass active v bk jest dobrym wyborem dla początkującego basisty?

Podziel się swoją opinią

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.