Tłumienie strun.

W artykule poruszam problem tłumienia strun podczas grania na basie, szczególnie w przypadku, gdy występuje zmiana między strunami, w tym graniu na pustej strunie E, co często przynosi niechciane efekty dźwiękowe. Szukając rozwiązania, zastanawiam się nad techniką podobną do gitarzystów grających na przesterze, czyli tłumieniu dłonią położoną na mostku, ale jednocześnie rozważam inne metody, gdyż na cleanie efekt nie jest satysfakcjonujący.

Witam, mam kilka pytan do zgromadzonych tu bassmanow. Otóż szukałem
informacji na nie i nie dostalem zbyt dokladnych winikow, wiec postaram się
pokazac moja mysl. Otóż jak tłumic struny przy graniu kostką: chodzi mi o
to, ze jak gram na kilku strunach na zmiane ( w tym pusta struna E) to czesto
ta nietlumiona struna E daje czesto basowy dźwięk, , który czesto się gryzie z
innymi, z nizej polozonymi strunami. przykład: Trivium – Like light to the
flies lub AS – Unholy Confession: chodzi o intro. Czy mam tłumic tak jak to
robi gitarzysta na przesterze, czyli delikatnie tłumic dlonia polozona na
mostek? czy jest jakiś inny sposob. Bo tylko to przychodzi mi do głowy.
Rozumiem na przesterze to fajnie by wyszlo, ale na cleanie jakoś mi się to nie
widzi. Rozumiem takze ze jak wycisze dolne czestotliwosci to nie będę tego
slyszal, ale chodzi mi o technike, a nie żeby pojsc na latwizne. i proszę o
wyrozumialosc i zrozumiec moja „nie wiedze” ;d

Jak mogę tłumić struny na basie, gdy gram kostką i zauważam, że nietłumiona struna E wybija mi basowy dźwięk, zgrzytając z innymi strunami?
Czy istnieją jakieś inne sposoby tłumienia strun na basie, gdy gram kostką, poza delikatnym tłumieniem dłonią na moście?
Czy muszę tłumić struny na basie tak samo jak gitarzysta na przesterze, gdy gram intro do utworów Trivium „Like Light to the Flies” lub AS „Unholy Confession”?
Czy istnieją inne sposoby tłumienia strun na basie na cleanie, gdy gram kostką?
Czy tłumienie dolnych częstotliwości na basie pomaga w tłumieniu hałasu nietłumionej struny E?
Czy istnieją inne sposoby tłumienia hałasu na basie, gdy gram kostką, niż tłumienie dłonią na moście?
Jakie są najlepsze sposoby tłumienia hałasu na basie podczas gry kostką, aby uniknąć nietłumionego basowego dźwięku na strunie E?
Jakie są techniki tłumienia wibracji strun na basie, gdy gram kostką?
Czy istnieją sposoby tłumienia hałasu na basie podczas gry kostką, aby uniknąć niepożądanych dźwięków innych strun?
Jak mogę poprawić technikę tłumienia strun na basie podczas gry kostką?

Podziel się swoją opinią

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.