Cort b4 -jakie nagłosnienie

Witam. Jakies porady odnośnie pieca do raczej mocnej metalowej muzy granej na
tym basiku, przy strojeniu do C-drop. chciałbym uzyskać twrade wyrazne,
metaliczne brzmienie i nie wiem na co przeznaczyć te 2000- 2500zł;>

Jaki jest najlepszy rodzaj nagłośnienia do mojego Corta b4?
Czy ktoś mógłby mi doradzić co do wyboru wzmacniacza do mocnej metalowej muzyki granej na basie Cort b4?
Jakie porady mogę dostać dotyczące pieca, aby uzyskać twarde, wyraziste i metaliczne brzmienie na basie Cort b4, strojonym do C drop?
Co polecacie mi kupić za 2000-2500zł, aby uzyskać idealne brzmienie na moim basie Cort b4?
Czy ktoś ma jakieś wskazówki dotyczące konfiguracji Corta b4 oraz wzmacniacza do granicy mocnej metalowej muzyki?
Jaki wzmacniacz powinienem kupić do mojego Corta b4, jeśli chcę grać ciężką muzykę metalową na basie strojonym do C drop?
Co powinienem zakupić do mojego Corta b4, aby uzyskać klarowne i wyraziste brzmienie w muzyce metalowej na basie strojonym do C drop?
Czy ktoś zna dobry wzmacniacz, który sprawdzi się przy graniu ciężkiej muzyki metalowej na basie Cort b4?
Jakie są sposoby na uzyskanie metaliczne brzmienia na moim basie Cort b4, a jednocześnie nie przekroczyć budżetu 2000-2500 zł?
Co muszę zrobić, aby uzyskać twarde i metaliczne brzmienie na moim basie Cort b4, zagrał strojonym do C drop?

Podziel się swoją opinią

8 komentarzy

  1. Jeżeli masz jesionową wersję tego Corta, to zdecydowanie odradzam tak niskie
    strojenie. Nie jest to gitara stworzona do takich rzeczy.

    EDIT: Doczytałem w innym wątku, że masz mahoń 😉 2500 to suma na głowę i
    paczkę rozumiem? Czy jakieś combo wchodzi w grę?

  2. Co rozumiesz przez „twarde, wyraźne, metaliczne brzmienie”?

    Podaj jakiś przykład z Yt, to będziemy w stanie lepiej pomóc :).

  3. Twarde, metaliczne do ciężkiej muzy? Mi tylko Hartke przychodzi do głowy za
    niewielkie pieniądze. Wielu basistów z metalowych zespołów korzysta z
    Hartaczy i brzmi to całkiem całkiem 🙂

  4. całośc za 2500zł razem z paką:P.. to chyba tylko uzywka jeżeli w ogóle..albo
    jak już to combo jakieś, ale żeby mi się chociaz na próby przebijało:P
    narazie gram na starej głowie LDM pod jakąs tam paczkę z głosnikiem
    Celestion 15″ i nie jest tragicznie ale wiadomo.. harczy na niskich i nie ma
    tej selektywności, jak przełączam na aktywny w basie to już w ogóle
    kiszka..takze muszę coś sprawic choć biedny jestem trochę:P

Możliwość komentowania została wyłączona.